Cvičení na BOSU

Cvičení na BOSU

  • Lekce trvá 50 minut
  • max. počet na lekci je 4 osob
  • rezervace na tel. 737 154 607 nebo
    na recepci fitness 776 764 464

Co je to BOSU?
BOSU – má svůj původ v rehabilitaci. Díky jednoduchosti pomůcky si každý uživatel určuje vlastní úroveň obtížnosti. To dělá BOSU oblíbeným mezi lidmi všeho věku od začátečníků po vysoce trénované jedince. Je to vhodná pomůcka pro pacienty s bolestmi zad, s kloubní nestabilitou, poruchou rovnováhy, pooperačních a poúrazových stavech, i jako kondiční trénink pro zlepšení fyzické zdatnosti.

Pro koho je vhodné BOSU?

Cvičení na BOSU je vhodné pro ženy i muže všech věkových kategorií ať už se jedná o vrcholové sportovce, nebo ty, kteří cvičí doma pro zdraví. BOSU cvičení je výjimečné v tom, že zapojuje nejen vědomě ovládané svaly, ale i hluboké kosterní a další důležité svaly, které na rozdíl od našich prapředků vinou moderního životního stylu nepoužíváme a které zajišťují správné držení těla. Ochablost těchto svalů pak zapříčiňuje velmi časté bolesti zad a kloubů. BOSU Balance Trainer byl původně vyvinutý pro rehabilitaci. Díky širokému rozsahu použití může BOSU cvičení používat osoba jakékoli věkové kategorie od amatérů až po vrcholové sportovce. Tato důmyslná pomůcka se využívá v aerobních centrech, sportovních oddílech, rehabilitačních centrech i domácnostech Cvičení je vhodné i pro těhotné ženy, které tak mimo jiné zpevňují svaly pánevního dna.

Typy cvičení na BOSU?

BOSU Balance Trainer lze využít k několika typům tréninků, které se v jednotlivých hodinách prolínají a liší se náročností a intenzitou:

– Pro spalování tuku je nejlepší kardio trénink, který se cvičí při vyšší tepové frekvenci.

–  Na posílení svalů a jejich zpevnění je zaměřen trénink posilovací,

–  třetím typem jsou pak cvičení rehabilitační, které slouží k uvolnění a protažení svalů.

Proč zrovna BOSU cvičení?

Cvičení na BOSU :

-Zlepšuje rovnováhu – schopnost udržet určitou pozici, zajistí lepší koordinaci pohybu, držení těla

-Zvyšuje vnímání pohybového aparátu – povědomí o to, jakou pozici zaujímá tvé tělo v daném okamžiku a vnímání jednotlivých částí těla – cit pro symetrii těla, polohu kloubů…

 komplexně posiluje svaly celého těla,

zpevňuje šlachy a vazy,

– má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém a redukci tuku

Odměnou vám tedy bude štíhlejší postava, pevnější tělo a pravidelné cvičení může pomoci i odstranit bolesti zad a šíjových svalů. Kromě univerzálnosti je na BOSU nejlepší to, že přidá do vašeho všedního cvičení legraci a zábavu.

 

X